Czujniki tlenku węgla CO

Czujniki tlenku węgla dla bezpieczeństwa naszego i naszej rodziny

Czy jest coś cenniejszego dla każdego z nas niż spokój o życie i zdrowie naszej rodziny? Ile jest wart spokojny i bezpieczny sen nasz i naszych dzieci?
O zatruciach czadem mówi się wiele. Mówi się też, że to cichy zabójca. Każdego roku w wyniku zatrucia gazem ginie kilkadziesiąt osób a kilkaset trafia do szpitala. Wobec tych statystyk wydajemy się być bezsilni. Tlenek węgla jest bezwonny a więc wyczucie go przez nas samych jest niemożliwe. Co więc możemy zrobić by czuć się bezpiecznie? W naszym sklepie kupisz profesjonalny czujnik tlenku węgla, który ostrzeże Cię w razie niebezpieczeństwa.

 

Czujniki tlenku węgla CO

Jest 27 produktów.

Pokazano 1-12 z 27 pozycji

Aktywne filtry

Miernik wykrywacz CO/EW/PC

Cena 2 190,00 zł

Przenośny miernik jednogazowy do kontroli stężenia silnie trującego tlenku węgla (CO) . Miernik posiada zaświadczenie atestacyjne Instytutu Chemii Przemysłowej.

Czujnik tlenku węgla 7CO

Cena 148,50 zł

Czujnik tlenku węgla nowej generacji wyposażony w sensor elektrochemicznym Kidde gwarantujący 10-letni okres pracy, dłuższy o ponad 40% w porównaniu z czujnikami serii 5 oraz innymi urządzeniami dostępnymi na rynku...

Detektor tlenku węgla CO 1810 miernik

Cena 1 029,60 zł

Profesjonalny miernik przeznaczony do detekcji CO w powietrzu. Do pomiaru używany jest wysokiej czułości sensor elektrochemiczny nowej generacji. Opcjonalnie Świadectwo sprawdzenia za zgodność.

Czujniki tlenku węgla

Bezpieczeństwo bliskich jest naszym priorytetem. Zagrożeń jest wiele. Jedne są bardziej przewidywalne, inne mniej. Szczególnie podstępnym zabójcą jest tlenek węgla, czyli czad. Niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą czad, wynika z jego charakterystyki – jest to bezwonny, bezbarwny i śmiertelnie groźny gaz. By się ustrzec przed tą substancją, wystarczy zainstalować w domu detektor tlenku węgla, który poinformuje nas w momencie, kiedy w pomieszczeniu znajdzie się zbyt duże stężenie czadu. Cena czujnika CO nie jest wysoka, co oznacza, że stosunkowo niskim kosztem zapewniamy swoim bliskim i sobie pełne zabezpieczenie przed groźnym dla zdrowia i życia tlenkiem węgla.

W jaki sposób powstaje tlenek węgla i dlaczego miernik czadu jest tak istotny?

Pojawienie się czadu w domu lub innym pomieszczeniu jest wynikiem niepełnego spalania paliw oraz materiałów palnych, takich jak nafta, gaz ziemny, propan, węgiel, drewno czy olej opałowy. Przeważnie czad powstaje przez wadliwe, niepoprawnie zamontowane sprzęty do ogrzewania lub gotowania, a także wadliwe silniki pojazdów czy generatory spalinowe. Również niewłaściwa wentylacja powietrza może być powodem pojawienia się tlenku węgla. Warto też zwrócić uwagę na grupę największego ryzyka. Szczególnie ucierpią noworodki i niemowlęta, kobiety w ciąży, osoby w podeszłym wieku i te, które zmagają się z wadami serca lub chorobami układu oddechowego. Nie oznacza to jednak, że osoby spoza tej grupy nie muszą obawiać się tego gazu. Bardzo często nie mamy wpływu na to, że jakaś instalacja została źle zmontowana. W takich sytuacjach jedynym zabezpieczeniem będzie zastosowanie czujnika czadu.