Radiometry Licznik Geigera Dozymetry

Czujniki Geigera

Licznik Geigera Mullera to urządzenie, które w 1928 roku opracowali  Hans Geiger wraz z Walterem Müllerem. Jego rolą jest pomiar promieniowania jądrowego w otoczeniu. Dozymetr pozwala nie tylko sprawdzić, czy dany teren został skażony, ale także ustalić skalę niebezpieczeństwa. Licznik Geigera pozwala na pomiar promieniowania α, β i γ. To przenośne urządzenie znajduje szerokie zastosowanie w rejestrowaniu i analizie promieniowania jądrowego. Zlicza bowiem całkowity poziom czynników jonizujących na danej przestrzeni. Sprawdź ceny liczników Geigera i dozymetrów w naszym sklepie.

Radiometry Licznik Geigera Dozymetry

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Dawkomierz Osobisty Eko-OD Radiometr,...

Cena 3 700,00 zł

Dawkomierz Osobisty typ EKO-OD, jest noszonym, elektronicznym dawkomierzem i sygnalizatorem promieniowania jonizującego X i gamma. Przeznaczony jest do pomiaru indywidualnego równoważnika dawki Hp(10) i mocy dawki (µSv/h) oraz do sygnalizowania przekroczenia ustawionych progów alarmu.

Radiometr Miernik Geigera EKO- P Dozymetr,...

Cena 3 500,00 zł

Miernik Mocy Dawki Radiometr EKO-P, jest przyrządem dozymetrycznym z licznikiem Geigera-Müllera, przeznaczonym do pomiaru i sygnalizowania promieniowania jonizującego X i gamma w jednostkach przestrzennego równoważnika mocy dawki, tj. w µSv/h...

Kiedy istnieje konieczność użycia dozymetrów?

Zarówno radiomietry, jak i dozymetry, do których zaliczają się liczniki geigera znajdują szerokie zastosowanie w wielu zakładach pracy, w których zatrudnieni są szczególnie narażeni np. na promieniowanie jonizujące, które może mieć wpływ na zdrowie pracowników. Są także wykorzystywane w celu prowadzenia nadzoru środowiska oraz wstępnego monitorowania skażenia radioaktywnego. Zastosowanie dozymetrów jest konieczne w takich obszarach zawodowych jak pracownie izotopowe, medycyna nuklearna, w przemyśle stosującym izotopy radioaktywne, radioterapii i rentgenoskopii, defektoskopii izotopowej, w reaktorach jądrowych, a także ich użycie jest niezbędne w unieszkodliwianiu odpadów promieniotwórczych.

W jakie funkcje dodatkowe mogą być wyposażone dozymetry (liczniki geigera)?

Zanim będziemy sprawdzać, w jakie dodatkowe funkcje wyposażone są liczniki promieniowania, konieczna jest weryfikacja atestów i zezwoleń. Takie urządzenia muszą je posiadać. W naszym sklepie oferujemy tylko liczniki geigera z odpowiednimi atestami, co świadczy o ich precyzji i jakości wykonania. Warto też zwrócić uwagę, jakie dozymetr ma dodatkowe funkcje. To istotne ze względu na ergonomię pracy. Takie funkcje jak transmisja danych do komputera ułatwiają prowadzenie ewidencji danych. Również ich archiwizacja będzie o wiele prostsza. Dozymetry mogą być także wyposażone w sygnalizacje dźwiękowe, alarmowe (niesprawności, przekroczenia ustawionego progu czy zakresu pomiarowego).