Blokada alkoholowa

Blokada alkoholowa w samochodzie cena i idea działania

Alkomaty samochodowe mogą przybierać różne formy. Jedną z najbardziej zaawansowanych jest blokada samochodowa. Co to takiego? Blokada antyalkoholowa to jedno z rozwiązań stosowanych w krucjacie przeciwko tym, którzy wsiadają za kierownicę na podwójnym gazie. Jej działanie uniemożliwia odpalenie silnika w przypadku, gdy w wydychanym powietrzu urządzenie wykryje określone stężenie alkoholu. Innymi słowy, to taki alkomat w aucie, który warunkuje uruchomienie pojazdu. Tego typu alkomaty w samochodzie to koszt rzędu kilku tysięcy złotych, dlatego też blokada alkoholowa do samochodu zdaje egzamin przede wszystkim w firmach transportowych i wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z zawodowymi kierowcami. Opisywany alkomat w samochodzie umożliwia prowadzenie pojazdów osobom, na których ciąży zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, pod warunkiem, że sąd zgodzi się na zawężenie ograniczenia jedynie do maszyn wyposażonych w alkomaty w aucie. W niektórych sytuacjach, dla firm spedycyjnych czy samych kierowców, dla których jedynym źródłem zarobku jest prowadzenie pojazdów, alkomaty w samochodach mogą być gwarantem utrzymania ciągłości pracy.

Blokada alkoholowa

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Blokada alkoholowa Interlock DS

Cena 4 580,00 zł

Blokada alkoholowa Interlock DS to system zapobiegający prowadzeniu pojazdów przez osoby będące w stanie nietrzeźwości. Został zaprojektowany głównie z myślą o kontrolowaniu recydywistów, czyli osób które straciły uprawnienia za „jazdę na ...

Blokada alkoholowa do samochodu

Alkomat samochodowy może przybierać różne formy. Jedną z najbardziej zaawansowanych jest blokada alkoholowa w samochodzie. Co to takiego? Blokada samochodowa to jedno z rozwiązań, które zapewnia nam bezpieczeństwo i nie pozwala na prowadzenie samochodu w sytuacji, kiedy w wydychanym przez nas powietrzu wykryty zostanie alkohol. Alkomat w samochodzie to urządzenie proste w obsłudze. Po tym, jak kierowca wejdzie do kabiny pojazdu, musi skorzystać z testera z ustnikiem. Wydychane powietrze jest analizowane i weryfikowane pod kątem zawartości alkoholu. Jeśli test przebiegł pozytywnie, pojazd może zostać uruchomiony, w innym wypadku kierowca nie może uczestniczyć w ruchu drogowym.

Jak działa blokada alkoholowa w samochodzie?

Samochód z alkomatem to gwarancja bezpiecznej jazdy, eliminująca możliwość prowadzenia auta pod wpływem alkoholu. Działanie alkomatu w samochodzie uniemożliwia włączenie silnika, jeśli stężenie alkoholu wykazuje obecność w wydychanym powietrzu. Wprawdzie cena alcolocka nie jest niska, to gwarancja bezpieczeństwa jest tego warta. Blokada alkoholowa znajduje szczególne zastosowanie w sektorze transportowym. Wówczas takie urządzenie daje pewność, że żaden pojazd nie wyjedzie prowadzony przez nietrzeźwego kierowcę. Warto też zauważyć, że alkomat w samochodzie umożliwia pracę kierowcom, na których ciąży zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jednak taką zgodę musi wydać sąd, który pozwala jedynie na poruszanie się pojazdami wyposażonymi w blokadę antyalkoholową. Taka praktyka daje szansę utrzymania ciągłości pracy kierowcom, dla których jedynym źródłem utrzymania jest prowadzenie aut.