Wirtualny alkomat jest prostym skryptem mający na celu wskazać tylko orientacyjne wartości w celach informacyjnych. Pamiętaj że nigdy nie należy polegać w pelni na tego typu systemach. Aby zawsze mieć pewność że jest się już trzeźwym należy korzystać z profesjonalnych urządzeń. Alkomat wirtualny jest jedynie sugestią. Urządzenie takie mogą Państwo zakupić w naszym sklepie internetowym alko-maty.pl

1. Wypiłem:

kg
godzin

Jak działa wirtualny alkomat?

Piłeś? Nie jedź! Znane z kampanii społecznej hasło powinno krzyczeć w głowie każdego, kto ma zamiar wsiąść za kierownicę po wypiciu procentowych trunków. Po jakim czasie wypicie kilku głębszych przestaje być niebezpieczne i mieć negatywny wpływ na zmysły i świadomość kierowcy? Odpowiedź na to pytanie jest zależna od wielu czynników. Z pomocą w jej odnalezieniu może przyjść alkomat online - alkotest wirtualny, który każdy z Was może wykonać na stronie Alko-maty.pl. Jak działa alkomat internetowy? W specjalnie przygotowanym formularzu deklarujesz, ile i jakiego rodzaju alkoholu piłeś. Krótka ankieta prosi także o podanie wagi pijącego i czasu, który upłynął od chwili zakończenia spożywania napojów wyskokowych. Nie bez znaczenia będzie także płeć osoby pijącej, bowiem organizm kobiety inaczej trawi alkohol niż ciało mężczyzny. Ważne będzie też określenie tego, czy alkohol był spożywany na pusty lub pełny żołądek. Po podaniu tych danych wirtualny alkomat przelicza zadeklarowane liczby i określa, czy możesz wsiąść za kierownicę.

Zalety i ograniczenia alkomatu internetowego

Alkotest wirtualny to bardzo wygodne narzędzie, które w szybki sposób może pomóc określić Ci Twoją gotowość do prowadzenia pojazdu. Każdy z nas może z łatwością skorzystać z jego usług, a jego warunkiem jest jedynie dostęp do internetu. Należy jednak pamiętać, że wyniki podawane przez alkomat wirtualny powinny być traktowane jedynie jako wskazówka i mogą się różnić o wskazań profesjonalnych urządzeń. Organizm każdego człowieka jest inny i ma inne predyspozycje do trawienia alkoholu. Należy to wziąć pod uwagę interpretując wyniki podawane przez alkomat online.