Alkomat 7410 PLUScom / DRAGER

Indeks: 1

3 450,00 zł
Brutto

Dowodowy alkotest produkcji niemieckiej z sensorem elektrochemicznym. Przystosowany do pracy ciągłej, z pamięcią 9700 pomiarów. Podlega wzorcowaniu w OUM.....

Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


 • Bezpieczeństwo dokonywanych zakupów Bezpieczeństwo dokonywanych zakupów
 • Szybka dostawa produktów Szybka dostawa produktów
 • Proste zasady zwrotów Proste zasady zwrotów

Alkotest 7410 PlusCom jest przeznaczony do szybkiego pomiaru koncentracji alkoholu w powietrzu wydychanym osoby badanej. Nadaje się zarówno do pomiarów mobilnych jak również stacjonarnych, także w połączeniu z optyczną drukarką . Urządzenie gromadzi ok. 9700 pomiarów z dodatkowymi informacjami uzupełniającymi i przedstawia je później w formie różnego rodzaju statystyk. Alkotest może zostać połączony z komputerem osobistym PC za pomocą łącza RS 232.

Alkotest posiada pozytywną opinię  Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie.

 W przypadku znacznych wahań kursu euro, ceny mogą ulec  zmianie.

Opis podstawowych funkcji:

 • złącze RS umożliwiające współpracę z komputerem
 • dwuwersowy, pełnotekstowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny komunikacja w j. polskim
 • kontrolka stanu pracy, kontrolka gotowości do próby
 • kompatybilność z wszelkim wyposażeniem dodatkowym
 • szybka gotowość pomiarowa – pierwszy pomiar po ok. 15 sek.
 • zegar z datą i godziną
 • zakres wskazań 0,00 - 9,99
 • dokładność wskazań 0,01mg/l, dokładność pomiarowa 0,1 próg błędu plus-minus 0,05%o
 • pomiar pasywny (z odległości stwierdzenie  „jest” lub „nie ma”)
 • zmniejszone zużycie energii i ostrzeżenie o pozostałych pomiarach
 • gromadzenie do 9.700 pomiarów z dodatkowymi statystykami
 • zasilanie alkomatu 12V z gniazda zapalniczki samochodowej
 • nadaje się do pomiarów mobilnych jak również stacjonarnych

  Zasada działania Alkomatu

  Urządzenie mierzy stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu przy pomocy czujnika elektrochemicznego. Po włączeniu urządzenia, czujnik jest podgrzewany wbudowanym grzejnikiem elektrycznym, aż do osiągnięcia optymalnej temperatury pracy. W tym momencie zapala się zielona lampka kontrolna READY sygnalizująca gotowość do rozpoczęcia pomiaru. Osoba badana powinna mocno i równomiernie wdmuchiwać powietrze do przyrządu. Przepływ powietrza przez kanał doprowadzający jest kontrolowany przez elektroniczny czujnik przepływu. Po przedmuchaniu odpowiedniej ilości powietrza, specjalna pompka wbudowana w układ przetłacza do czujnika 1 cm3 powietrza wydychanego z płuc osoby badanej. Cykl pomiarowy kontrolowany jest dodatkowo przy zastosowaniu sygnału dźwiękowego słyszalnego podczas testu. Po wyłączeniu się sygnału i zgaśnięciu lampki kontrolnej READY, badany może przerwać wdmuchiwanie. Jeśli próba zawiera alkohol, w czujniku powstaje prąd elektryczny (etanol rozkłada się do aldehydu octowego, czemu towarzyszy uwalnianie się elektronów). Elektroniczny układ pomiarowy z mikroprocesorem analizuje prąd czujnika i po 10 - 25 sek. podaje wynik na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym. Prawidłowość dmuchania potwierdzana jest ciągłym sygnałem akustycznym. Elektroniczna kontrola poboru próbki zapewnia, że do czujnika dostaje się powietrze z objętości oddechowej płuc. Posiadając taką pewność, uzasadnione jest wnioskowanie o zawartości alkoholu we krwi na podstawie stężenia alkoholu w powietrzu wydychanym.

  Obsługa urządzeń

  Urządzenia obsługiwane są tylko jednym przyciskiem, co wyklucza w 100% błąd przy obsłudze. Sterowanie mikroprocesorem gwarantuje przeprowadzenie pomiaru wykluczające manipulację wynikiem.

  Pamięć danych pomiarowych

  W pamięci, wszystkim pomiarom zostaje nadany numer i zapamiętane zostają odpowiednie wyniki prób. Dodatkowo zapamiętywana jest data i czas pomiaru. Ponadto prowadzona jest statystyka, dzięki której można sprawdzić, ile zostało przeprowadzonych pomiarów w określonych przedziałach wyników.

  Dzięki pamięci w urządzeniu, można wyeliminować wątpliwości dotyczące nie wydrukowanych wyników pomiarów. Trwałość baterii podtrzymującej pamięć zaprojektowana jest na 10 lat, stąd wykluczona jest utrata danych przez wyczerpane baterie.

  O analizatorach

  Oferowane elektroniczne analizatory do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu znane są i cenione przez policję na całym świecie. Na polskim rynku obecne są od prawie 10 lat, tj. od roku 1992. Przez wszystkie te lata najpoważniejszym użytkownikiem tego sprzętu była i jest Policja, Straż Miejska, Wojsko, ZK, PKP. 

  Alkomat 7410 PLUScom podlega wzorcowniu w OUM. 

  Gwarancja 12 - 18 miesięcy, gwarancja dotyczy całego urządzenia.

  Termin realizacji zamówienia łącznie z wykonaniem testów  i wzorcowaniem w OUM wynosi do 10dni.  Do ceny zestawu dochodzi opłata za wzorcowanie.

  -----------------------------------------------------------------------------------------

  Obsługa po okresie 6 miesięcznego użytkowania.

  - Wzorcowanie

  - Kalibracja

  Dodatkowe akcesoria:

  Kabel do łącza PC (daje możliwość obróbki ewidencji pomiarów) + oprogramowanie gratis

  Ładowarka dwustanowiskowa ze wskazaniem stanu ładowania

  Ustniki jednorazowe z blokadą wydechu opakowania 250szt.