Alkomat Alcosensor AS IV CM z opcją wzorcowania

Indeks: 1

7 350,00 zł
Brutto

Alkomat AS IV CM stosowany przez Policję, zakłady pracy, Straż Miejską, przychodnie odwykowe itp. Pozytywna opinia Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie. Urządzenie podlega wzorcowaniu....

Ilość

 

Bezpieczeństwo dokonywanych zakupów

 

Szybka dostawa produktów

 

Proste zasady zwrotów

Alkomat Alcosensor AS IV CM [wersja pamięć 1005 testów] to profesjonalne urządzenie pomiarowe, wyposażone w sensor elektrochemiczny . Alkomat stosowany jest przez Policję, zakłady pracy, Straż Miejską, przychodnie odwykowe itp. Pozytywny atest Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie. Pozytywna opinia Komendy Głównej Policji w Warszawie. Od 1.01.2008 alkomat poddawany jest wzorcowaniu.

Rodzaje testów:

Automatyczny: badany jest w stanie swobodnie wydmuchnąć 1,5 l powietrza.

Manualny: badany nie jest w stanie wydmuchnąć określonej ilości powietrza (odmawia lub jest nieprzytomny).

Badanie alkomatem Alco sensor IV polega na elektrochemicznym utlenianiu alkoholu w powietrzu wydychanym, które zachodzi na kontrolowanym potencjale elektrody. Zmiany napięcia i natężenia towarzyszące procesowi elektrochemicznemu są mierzone, a natężenia są proporcjonalne do stężenia alkoholu w powietrzu wydychanym. Pierwszą informacją pracy urządzenia jest wyświetlana na ekranie po zamontowaniu ustnika temperatura, następnie urządzenie samoczynnie się "zeruje" pobierając próbę powietrza z otoczenia oraz przygotowuje się do testu. W przypadku, kiedy temperatura urządzenia wykracza poza deklarowany przez producenta zakres następuje blokada uniemożliwiająca pomiar. Chwilowe umieszczenie urządzenia w odpowiedniej temperaturze przywraca jego zdolność do badań.
Alkomat Alkosensor IV może współpracować z drukarką igłową lub termiczną.


Dane techniczne:

  • Zakres wskazań: 0,00 do 2,00 mg/l.
  • Wskazania wyższe określane są jako 2>00 mg/l.
  • Czas ponownej gotowości do pracy: Urządzenie po wykonaniu negatywnego testu (0,00 mg/l) jest gotowe do pracy po 10 sek., po teście pozytywnym - po upływie ok. 2 minut.

 

Zasilanie:

 

  • bateria alkaliczna 9V (wytrzymałoć min. 300 testów)
  • akumulatory 9V (z możliwością ładowania) - opcjonalnie

Opakowanie:
Walizka, wodoszczelna, ekranowana, z tworzywa ABS.

Elementy wchodzące w skład zestawu:

  1. Tester AS IV CM
  2. 30 ustników jednorazowych
  3. Walizka
  4. Instrukcja w języku polskim
  5. Bateria 9V

GWARANCJA 18 miesięcy.