Alkomaty z ATESTEM elektrochemiczne

Elektrotechniczne alkomaty z atestem

Alkomaty elektrotechniczne są urządzeniami służącymi do pomiaru ilości alkoholu we krwi na podstawie wydychanego powietrza. Dobrym rozwiązaniem jest zakup owego urządzenia, co znacznie zwiększy świadomość co do stanu w jakim się znajdujemy. Alkomat z atestem to szczególnie przydatny sprzęt gdy planujemy wsiąść do auta, lecz niestety nie wiemy, ile alkoholu znajduje się w krwiobiegu. Alkomaty elektrotechniczne posiadają sensor, na której to alkohol ulega utlenieniu z powietrza. Czujnik musi być tak stworzony, by rozróżniał alkohol od innych substancji, tym samym nie biorąc ich pod uwagę w trakcie testu. Są to urządzenia najpopularniejsze, jeśli chodzi o pomiar zawartości alkoholu we krwi. Atestowane alkomaty charakteryzują się one względnie niską ceną. By uzyskać miarodajny i pewny pomiar należy wybierać jedynie alkomat z atestem. Jest to jedyna słuszna droga, by móc określić w sposób realny stan alkoholu.

Sortuj wg:

Alkomaty z atestem

Alkomat z atestem mimo wyższej ceny jest jedynym słusznym wyborem. Warto więc zainwestować kilka dodatkowych złotych w lepszy sprzęt. Gwarantuje to, że inne substancje takie jak nikotyna nie będą brane pod uwagę w trakcie dmuchania, jednocześnie nieprawidłowo zawyżając wynik. Ceny alkomatów z atestem wynoszą około 200 złotych. Chcąc uzyskać prawidłowe wyniki, jak najbliżej zbliżone z rzeczywistością nie należy oszczędzać na alkomacie. Decydując się na kupno alkomatu należy kierować się przede wszystkim znanymi i przetestowanymi produktami. Podczas samych testów trzeba wziąć pod uwagę błąd pomiarowy, który może wynosić nawet 20%.

Kalibracja alkomatu

Wraz z czasem i korzystaniem z alkomatu należy przeprowadzić kalibrację urządzenia. Czujnik ulegający zużyciu zaczyna wskazywać nieprawidłowe wyniki. Niezbędna jest wtedy kalibracja, która opiera się na testowaniu alkomatu za pomocą specjalnych symulacji. W razie niepoprawnych wyników, oprogramowanie ulega precyzyjnemu resetowi. Ustawione zostają wartości początkowe przy pomocy specjalnych laboratoriów gdzie dostarczane są precyzyjne próbki alkoholu. Kalibracja zalecana jest co 6 miesięcy lub też 300 dmuchań. Jest to koszt rzędu 50 złotych. Reasumując, decydując się na zakup alkomatu należy wybierać jedynie sprawdzone produkty z atestem. Co prawda ceny alkomatów z atestem są wyższe jednak otrzymane wyniki są bardziej miarodajne.

Do góry