Detektor gazów TOP 1-4 jednogazowy

Indeks: 1

2 447,00 zł
Brutto

TOP 1-4 IS - najtańszy miernik wielogazowy do pomiaru jednego, dwóch, trzech lub czterech gazów: CO, H2S, O2 i gazów wybuchowych przeznaczony do różnorodnych zastosowań. Cena dotyczy miernika jednogazowego.

Ilość

 

Bezpieczeństwo dokonywanych zakupów

 

Szybka dostawa produktów

 

Proste zasady zwrotów

TOP 1-4 IS(USA) - najtańszy miernik wielogazowy do pomiaru jednego, dwóch, trzech lub czterech gazów: CO, H2S, O2 i gazów wybuchowych.
Miernik komunikuje się z użytkownikiem za pomocą uniwersalnego języka ikon, które obrazują aktualny tryb pracy urządzenia, jak np. kalibracja, zerowanie, odczyt stężeń maksymalnych.
Niska waga i niewielkie wymiary sprawiają, że przyrząd ten jest poręczny i wygodny w użyciu. Miernik posiada mocną obudowę, odporną na uderzenia i surowe warunki pracy, a także na zakłócenia falami radiowymi i elektromagnetycznymi.

Prosta obsługa przy pomocy czterech przycisków z zabezpieczeniem przed przypadkowym wyłączeniem oraz przystępna cena czynią ten przyrząd idealnym miernikiem osobistym.
Inne standardowe cechy to wbudowany alarm wibrujący, akumulator litowo-jonowy bez efektu pamięci, odczyt stężeń maksymalnych (Peak), duży wyświetlacz LCD, funkcja „szybkiej kalibracji” pozwalająca zaoszczędzić czas i gaz kalibracyjny oraz obrotowy zaczep do paska.
Pamięć przyrządu pozwala na zarejestrowanie danych z 50 godzin pomiarów. Przyrząd automatycznie oblicza i rejestruje uśrednione stężenia dla gazów toksycznych: STEL (=NDSCh) i TWA (=NDS).

Do pobierania próbek powietrza w mierniku może być użyta pompka  „pasożynicza”, która umożliwia zdalny pobór próbki powietrza z odległości do 15 metrów (wyposażenie opcjonalne) 

Parametry:

- pomiar od 1 do 4 gazów - O2, H2S, CO i gazy wybuchowe
- jednoczesny pomiar i wyświetlanie stężeń na wyświetlaczu LCD;
- urządzenie rozpoznaje rodzaj zainstalowanych czujników;
- 4 poziomy alarmów dla gazów  (wysoki, niski, NDS - czyli średniej ważonej, NDSCh - czyli pomiaru
    chwilowego);
- alarm wibrujący, dźwiękowy (90 dB) i świetlny (LED), alarm rozładowania akumulatorów;
- zasilanie: akumulatory litowo-jonowe bez efektu pamięci zapewniające maks. 18 godzin pracy ciągłej;
- waga tylko 244 g;
- wymiary 109 x 62 x 35 mm. 

Miernik jest wykonany jako iskrobezpieczny (certyfikat zgodny z dyrektywą 94/9/EU), a więc przystosowany do pracy w atmosferze wybuchowej. Posiada 2-letnią gwarancję, na całe urządzenie.