Gaśnica ABC

Indeks: 1

230,00 zł
Brutto

Gaśnica proszkowa ABC/OG - 6kg

Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


 

Bezpieczeństwo dokonywanych zakupów

 

Szybka dostawa produktów

 

Proste zasady zwrotów

 

Gaśnica przeznaczona do gaszenia pożarów grupy BC i ABC (w zależności od stosowanego proszku). TYP: GP-6 wyposażone w nabój z ładunkiem CO2 oraz wąż gumowy zakończony zaworem odcinającym. Każda gaśnica wyposażona jest w łatwy do montażu wieszak. Możliwość wielokrotnego napełniania. Specjalna wersja gaśnic dla przemysłu wydobywczego. Zróżnicowanie pojemności gaśnic pozwala na ich wielorakie zastosowanie. Są szczególnie zalecane do zabezpieczenia różnych typów samochodów, garaży, warsztatów, magazynów, hal przemysłowych, statków, podziemnych wyrobisk górniczych, zakładów energetycznych i chemicznych, biur, hoteli i mieszkań.Przeznaczenie:
Gaśnica proszkowa zalecana jest przede wszystkim tam, gdzie istnieje obawa uszkodzenia materiałów i urządzeń szczególnie cennych, które przy stosowaniu innych środków gaśniczych (np.wody i piany) mogłyby ulec zniszczeniu. W ograniczonym stopniu można stosować ją w miejscach, gdzie znajdują się urządzenia i aparatura precyzyjna, ponieważ proszek może spowodować zatarcie ich części ruchomych.

 

Gaśnica przeznaczona jest do gaszenia pożarów ciał stałych i cieczy, gazów, metali oraz urządzeń elektrycznych pod napięciem. Działanie gaśnicze proszku gaśniczego polega na wydatnym eliminowaniu dostępu powietrza  nad płonącą powierzchnią, a wyrzucona pod dużym ciśnieniem chmura powoduje zdmuchnięcie płomieni.

 Podstawowe cechy

 • zbiornik stalowy głęboko tłoczony pokryty trwałą powłoką lakierniczą;
 • wskaźnik ciśnienia umożliwiający stałą kontrolę ciśnienia gaśnicy;
 • wąż tworzywowy ułatwiający odpowiednie kierowanie strugą proszku gaśniczego;
 • możliwość wyposażenia w łatwy do zamontowania wspornik mocujący.
 •  

  A - ciała stałe palne, żarzące się
  B - substancje ciekłe tworzące płomienie
  C - gazy palne