Alkomaty jednorazowe

Alkomat jednorazowy - jak działa i ile kosztuje?

Ilu z nas chociaż raz zdarzyła się taka sytuacja - wybraliśmy się do znajomych lub na spotkanie, wypiliśmy jedno piwo, jednego drinka lub mały kieliszek wina, minęło parę godzin i nasz wzrok padł na kluczyki. Nadeszła chwila zastanowienia - jechać czy nie jechać? Zapewne przynajmniej raz zdarzyło się zaryzykować i potem z gulą w gardle wypatrywać niebieskich świateł policji, chociażby podczas rutynowej kontroli. Całe szczęście istnieje wyjście z podobnej sytuacji - jest nim zakupienie alkotestu jednorazowego. W naszym sklepie znajdziesz alkomaty jednorazowe i alkotesty w atrakcyjnych cenach!

Sortuj wg:

Zalety alkomatu jednorazowego

To niewielkie urządzenie zakupić możemy na przykład na stacji benzynowej i często może uratować nas ono nie tylko od stresu podczas jazdy po niewielkim kieliszku, ale od czegoś więcej - od płacenia mandatu i innych konsekwencji, jakie grożą za przekroczenie limitu promili podczas jazdy za kółkiem. Jak więc działa to urządzenie? Alkotest jednorazowy zwykle jest niewielki. Zawsze natomiast jest tańszy i łatwiejszy w użyciu od tego profesjonalnego. Nie trzeba bowiem go kalibrować, co znacznie ułatwia zastosowanie i jest ogromną zaletą alkomatu jednorazowego. Użycie jest bardzo łatwe - wdmuchujemy do środka powietrza, które wędruje do tubki z reagentem chemicznym. Wtedy należy tylko obserwować kolor - jeżeli się nie zmieni, spokojnie możemy siadać za kierownicą, w przypadku jednak jeśli zabarwi się na czerwono albo różowo - niestety powinniśmy odłożyć kluczyki i pozostać w domu lub wybrać inny środek transportu.

Alkomat jednorazowy cena

Koszt alkomatu jednorazowego zwykle nie jest zbyt duży - wynosi zwykle około pięciu złotych, chociaż znajdziemy i takie kosztujące cztery złote lub nawet siedem. Wszystko zależy od tego gdzie kupujemy nasz alkotest jednorazowy i jaką firmę wybieramy. Pamiętajmy o jednej kwestii - dobry alkoholometr jednorazowy posiada woreczek (balonik), który ma duże znaczenie w kwestii precyzji pomiaru - dzięki temu będziemy pewni, że niepewność pomiarowa raczej nie wyniesie więcej niż klasyczne w tym przypadku 0,1 promila.
Do góry