Ranking alkomatów – jaki alkomat kupić?

Ranking alkomatów – jaki alkomat kupić?


Wybór najlepszego alkomatu, szczególnie dla osoby, która mierzy się z tym wyzwaniem po raz pierwszy, może stanowić spory problem. Dlatego też zdecydowaliśmy przybliżyć alkomaty elektromechaniczne w formie rankingu, który – mamy nadzieję – pozwoli kupującym podjąć satysfakcjonującą decyzję.

Alkomaty ranking ułatwiający wybór

Rynek bogaty jest w różnorodne alkomaty i urządzenia służące do pomiaru zawartości alkoholu w pobieranym powietrzu. Kiedy jednak nadchodzi moment odpowiedzi na pytanie, jaki alkomat kupić, mogą pojawić się wątpliwości. Aby pomóc naszym Klientom w wyborze najlepszego alkomatu, który spełni ich wszystkie oczekiwania, przygotowaliśmy specjalny ranking alkomatów. W naszym porównaniu alkomatów uwzględniliśmy takie parametry, jak: sensor elektrochemiczny – czujnik stosowany w alkomatach elektrochemicznych, których pomiary cechują się znacznie większą dokładnością; zakres pomiarowy; dokładność pomiaru; pamięć pomiarów; zasilanie; kontrola czystości sensora po poprzednim pomiarze; tryb pomiaru; gwarancja na alkomat i sensor oraz program darmowych kalibracji, a także częstotliwość kalibracji. Pod lupę wzięliśmy 8 kandydatów. Oto, jak przedstawiają się wyniki porównania alkomatów.

Alkomaty elektrochemiczne ranking

1. Alkohit X60

ranking alkomatówAlkohit X60 otwiera nasz ranking alkomatów, a tym samym można go uznać za najlepszy alkomat elektrochemiczny. Posiada sensor elektrochemiczny, co gwarantuje dokładność pomiarów równą +/- 0,05 ‰ dla 1,00 ‰. Jego zakres pomiarowy wynosi 0,000 – 6,300 ‰. Pamięć pomiarów jest imponująca, gdyż to nawet do 20 000 po podłączeniu do PC. To, co wyróżnia go na tle konkurentów to fakt, że Alkohit X60 posiada wbudowaną baterię, ładowanie sieciowe USB. Kolejnym plusem jest również kontrola czystości sensora po poprzednim pomiarze. Co istotne, gwarancja na ten model wynosi aż do 6 lat, a jeśli chodzi o gwarancję na sensor – do 3 lat. Alkohit X60 jest objęty programem darmowych kalibracji, które odbywają się co 12 miesięcy. Wszystko to sprawia, że to urządzenie jest naszym numerem jeden, wyborem, który zadowoli nawet najbardziej wymagających Klientów.

Alkomat Alkohit X60 znajdziesz w naszym sklepie >>

2. Alkohit X8

alkomaty elektrochemiczne rankingZakres pomiarowy Alkohit X8 wynosi 0,000-4,000 ‰. Urządzenie zapewnia dokładność pomiarów na poziomie +/- 0,05 ‰ dla 1,00 ‰. Sprzęt jest zasilany przez 2 baterie alkaliczne i zapamiętuje 10 pomiarów. Na jego korzyść przemawiają opcje gwarancji – do 6 lat na alkomat i do 2 na sensor. Alkohit X8 kwalifikuje się do programu darmowych kalibracji (raz na 12 miesięcy), ale nie ma kontroli czystości sensora po poprzednim pomiarze.

Alkomat Alkohit X8 znajdziesz w naszym sklepie >>3. Alkohit X50

alkomaty rankingNa podium znalazło się też miejsce dla Alkohit X50. To kolejny członek rodziny alkomatów z sensorem elektrochemicznym. W tym przypadku dokładność pomiaru wynosi +/- 0,05 ‰ dla 1,00 ‰, natomiast przedział pomiarowy kształtuje się na poziomie 0,000 – 6,300 ‰. Urządzenie to zasilane jest 3 bateriami alkalicznymi, ale zapamiętuje jedynie ostatni test. Próżno szukać tu kontroli czystości sensora po poprzednim pomiarze. A co z gwarancją? Całkiem nieźle. Na alkomat udziela się do 6 lat gwarancji, a na sensor do 3 lat. Również to urządzenie jest włączone do programu darmowych kalibracji, z których można korzystać co 12 miesięcy.

Alkomat Alkohit X50 znajdziesz w naszym sklepie >>

4. AlcoFind Elite PRO

porównanie alkomatówAlcoFind Elite PRO również posiada sensor elektrochemiczny, dzięki czemu dokładność jego pomiarów wynosi +/- 0,05 ‰ dla 1,00 ‰. Przedział pomiarowy tego urządzenia jest równy 0,00 – 5,00 ‰. AlcoFind Elite PRO może zapamiętać 10 pomiarów, a jego zasilanie umożliwiają 2 baterie alkaliczne. Model ten nie podlega kontroli czystości sensora po poprzednim pomiarze. Gwarancja na alkomat wynosi do 5 lat, producent nie daje jednak gwarancji na sensor. Urządzenie jest objęte programem darmowych, corocznych kalibracji.

Alkomat AlcoFind Elite PRO znajdziesz w naszym sklepie >>5. Promiler AL 8000 PLUS

ranking alkomatów 2020Tuż za pudłem uplasował się Promiler AL 8000 PLUS. Mowa tu o alkomacie wyposażonym w sensor elektrochemiczny, co korzystnie wpływa na dokładność jego pomiarów: +/- 0,10 ‰ dla 1,00 ‰, przy zakresie pomiarowym: 0,000-4,000 ‰. Do jego uruchomienia potrzeba 2 baterii alkalicznych. Ten typ zapamiętuje 10 ostatnich pomiarów, które odbywają się za pomocą ustnika. Urządzenie to nie podlega kontroli czystości sensora po poprzednim pomiarze. Gwarancja na alkomat wynosi 5 lat (brak gwarancji na sensor). Analogicznie do poprzedników, użytkownicy modelu Promiler AL 8000 PLUS mogą korzystać z darmowych kalibracji co 12 miesięcy.

(zdjęcie ze strony producenta)

6. BACscan F-45

najlepsze alkomatyCiekawie prezentuje się BACscan F-45. Posiada on sensor elektrochemiczny, co zapewnia dokładność pomiarów równą +/- 0,05 ‰ dla 1,00 ‰, a jego przedział pomiarowy wynosi 0,000-4,000 ‰. Zasilanie odbywa się przy użyciu 2 baterii alkalicznych. W pamięci urządzenia zostaje 10 ostatnich wyników. Tego modelu nie wyposażono w kontrolę czystości sensora po poprzednim pomiarze. Nie ma też gwarancji na sensor. Jest za to gwarancja na sam alkomat - i to całkiem pokaźna, bo aż na 10 lat. BACscan F-45 zalicza się do programu darmowych kalibracji. W tym przypadku taką kontrolę dokładności można wykonać raz na rok lub co 500 pomiarów.

Alkomat BACscan F-45 znajdziesz w naszym sklepie >>

7. Xblitz Alcontrol

najlepsze alkomaty rankingSzczęśliwa siódemka dla Xblitz Alcontrol, który jest wyposażony w sensor elektrochemiczny umożliwiający dokładność pomiarów równą +/- 0,02 ‰ dla 1,00 ‰. Zakres pomiarowy wynosi od 0,000 do 4,000 ‰. Urządzenie zapamiętuje 10 ostatnich rezultatów i jest zasilane poprzez 2 baterie alkaliczne. Na jego niekorzyść przemawiają brak kontroli czystości sensora po ostatnim pomiarze i brak gwarancji na sensor. Sam alkomat jest objęty 5-letnią gwarancją oraz programem darmowych kalibracji co 12 miesięcy.

(zdjęcie ze strony producenta)

8. Promiler AL-9000

jaki alkomat wybraćPromiler AL-9000 zamyka nasze porównanie alkomatów. Wyposażony jest w sensor elektrochemiczny, który umożliwia mu dokładność pomiarów równą +/- 0,10 ‰ dla 1,00 ‰, z kolei jego przedział pomiarowy wynosi 0,000-4,000 ‰. Osoby rozważające ten zakup powinny pamiętać, że urządzenie to nie zapamiętuje pomiarów, nie ma też kontroli czystości sensora, ani gwarancji na sensor. Promiler AL-9000 dysponuje natomiast 5 latami gwarancji na sam alkomat. Sprzęt zasilają 2 baterie alkaliczne. Ostatnia propozycja w naszym rankingu alkomatów została również ujęta w programie corocznej kalibracji.

(zdjęcie ze strony producenta)

Alkomaty ranking – podsumowanie

Z naszego porównania alkomatów można wysnuć kilka wniosków. Wszystkie urządzenia z listy zostały wyposażone w sensor elektrochemiczny, który daje im wysoką dokładność pomiarów. Każdy z alkomatów rankingu został objęty programem darmowych kalibracji, co zapewnia regularne sprawdzanie jakości pomiarów i, co za tym idzie, rzetelność i wysoką precyzję wyników przez długie lata pracy. Rozpatrując optymalny model alkomatu pod kątem gwarancji producenta, warto zwracać uwagę na gwarancję na sam automat, jak i na sensor. Poszczególne modele różnią się między sobą wbudowaną pamięcią i sposobem zasilania. Mamy nadzieję, że nasz ranking alkomatów elektrochemicznych pomoże Klientom wybrać najlepszy sprzęt odpowiadający ich potrzebom. Jeśli po jego przeczytaniu wciąż masz kłopot z tym, na którym model postawić, zadzwoń lub napisz do naszego doradcy. Ta konsultacja z pewnością odpowie na nurtujące pytania i podpowie optymalne rozwiązanie.