Blokada alkoholowa Interlock DS

Indeks: 1

4 580,00 zł
Brutto

Blokada alkoholowa Interlock DS to system zapobiegający prowadzeniu pojazdów przez osoby będące w stanie nietrzeźwości. Został zaprojektowany głównie z myślą o kontrolowaniu recydywistów, czyli osób które straciły uprawnienia za „jazdę na podwójnym gazie”. Warto podkreślić, że jest to również świetne rozwiązanie dla firm ...

Ilość

  • Bezpieczeństwo dokonywanych zakupów Bezpieczeństwo dokonywanych zakupów
  • Szybka dostawa produktów Szybka dostawa produktów
  • Proste zasady zwrotów Proste zasady zwrotów

Blokada alkoholowa Interlock DS

Blokada alkoholowa Interlock DS  to system zapobiegający prowadzeniu pojazdów przez osoby będące w stanie nietrzeźwości. Został zaprojektowany głównie z myślą o kontrolowaniu recydywistów, czyli osób które straciły uprawnienia za „jazdę na podwójnym gazie”. Warto podkreślić, że jest to również świetne rozwiązanie dla firm posiadających własną flotę, ponieważ zabezpiecza je przed kosztami powstałymi w wyniku wypadku spowodowanego przez kierowcę będącego w stanie po spożyciu alkoholu.
Zasada działania blokady alkoholowej Interlock DS jest bardzo prosta. System odblokuje obwód w momencie kiedy kierowca wprowadzi próbkę powietrza o zawartości alkoholu mniejszej niż wartość graniczna ustalona dla danego kraju. W innym przypadku obwód pozostaje w stanie blokady a auto nie będzie mogło zostać uruchomione.
Urządzenie składa się m.in. ze słuchawki, która działa jak wysokiej jakości alkomat, co gwarantuje wysoką dokładność pomiaru, oraz jednostki centralnej. W zależności od wyniku pomiaru dojednostki centralnej zostanie wysłana informacja o zamknięciu przekaźnika (czyli odblokowaniu systemu) albo jeśli użytkownik nie przeszedł pozytywnie testu trzeźwości, informacja o otwarciu przekaźnika (czyli utrzymaniu systemu w stanie blokady).
Blokada alkoholowa Interlock DS posiada wiele funkcji pozwalających na kontrolowanie stanu urządzenia. Przede wszystkim istnieje możliwość zapisania w pamięci urządzenia informacji o wszelkich próbach ingerencji. Dzięki temu w bardzo prosty sposób można zidentyfikować próby obejścia blokady takie jak np. korzystanie z pompki czy też rozłączenie instalacji. Systemzapamiętuje także dane o przeprowadzonych bądź też nieprzeprowadzonych badaniach (godzinę, czas, wynik). Możliwość odczytania tych informacji jest niezwykle ważna i pozwala na bieżąco kontrolować zachowanie i stan kierowcy.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Wymiary słuchawki:156mm x 71mm x 35mm
Waga słuchawki :150g
Typ czujnika: Czujnik elektrochemiczny
Kraj pochodzenia:  Wielka Brytania
Temperatura operacyjna otoczenia: -45oC do +85oC
Temperatura przechowywania: -45oC do +85oC
Operacyjna wilgotność powietrza:10% do 95% nie występuje skraplanie
Napięcie wejściowe :9V do 15V (wersja 12V)
16V do 24V (wersja 24V)
Wyświetlacz: graficzny LCD podświetlany
Czas rozgrzewania: <20 sekund w temp. 20oC
Objętość próbki oddechu: 0.8 do 1.2L (konfigurowalne)
Czas gotowości do ponownego działania po : <15 sekund
pobraniu zbyt małej próbki
Czas analizy w przypadku braku alkoholu: <10 sekund
Czas gotowości do ponownego działania: <75 sekund
przy 0.35 mg/l wydych./pow.
Materiał obudowy: Poliwęglan
Zapis danych: Poprzez kabel i dedykowane
urządzenie/oprogramowanie
Materiał Ustnika: hipoalergiczny, dedykowany
Okres kalibracji: 12 mies. (może być krótszy)